اینجوری جشن تولد خیلی بیشتر خوش می‌گذره!

اینجوری جشن تولد خیلی بیشتر خوش می‌گذره!

چه کار کنیم که در جشن تولد خیلی خوش بگذره

برای برگزاری هر چه بهتر جشن تولد و ایجاد یک فضای شاد و لذت بخش در تول ، مهمانان و میزبان نکاتی را باید رعایت نمایند تا جشن به خوبی و خوشی برگزار شود. در این بخش از وبلاگ لاریکس کالا راه کارهایی را به شما آموزش می‌دهیم که با استفاده از آن می‌توانید جشن شاد و زیبایی داشته باشید تا به همه مهمانان خوش بگذرد.

کی و چه زمانی جشن تولد بگیریم؟

بهترین زمان گرفتن جشن تولد روزهای چهارشنبه و یا پنجشنبه است که بچه‌ها روز بعد تعطیل هستند و به مدرسه نمی‌روند. گرفتن جشن تولد در شب جمعه اصلا خوب نیست چرا که ممکن است تا دیر وقت ادامه یابد و بچه‌ها صبح شنبه را با خستگی آغاز نمایند. همچنین معمولا جشن تولدها در شب برگزار می‌شود و فقط یک سری تولدهای کودکانه که بچه‌های مهدکودک را دعوت می‌کنند، در بعد از ظهر برگزار می‌شود.

شمع تولد

چه جوری بریم جشن تولد؟

اگر به جشن تولد دعوتید، آقایان کت شلوار و خانم ها لباس شب و ماکسی نپوشند و لباسی برتن کنند که حالت اسپرت داشته باشد و راحت باشد تا اگر برف شادی بررویشان ریخت ناراحت نشوند. حتما قبل از شرکت در جشن تولد ضدعرق استفاده کنید، چون معمولا جنب و جوش در چنین مراسمی زیاد است. یک ساعت زودتر آماده شوید و راه بیافتید تا در ترافیک نمانید و اگر مراسم تولدتان بعد از شام است یک چیز سبک بخورید که جا برای خوردن کیک داشته باشید.

تولد نوجوانان

برای جشن تولد چی بگیریم؟

اگر می‌خواهید برای کسی که به جشن تولدش دعوت هستید هدیه تهیه کنید، به سن و جنس و نسبت فامیلی‌اش با خودتان توجه نمایید. اگر تولد بچه‌ها می‌روید، برای باقی بچه‌های احتمالی هم هدیه‌های کوچک بگیرید که مجلس را روی سرشان نگذارند. هرگز پول به جای کادو ندهید زیرا این را می‌رساند که شما کمترین فکری برای خرید هدیه نکرده‌اید پس حداقل یک کارت هدیه دهید. اگر تولد یک پسر بچه می‌روید برای خودش هدیه بگیرد نه اینکه وسایل خانه کادو ببرید.

هدیه تولد

حال و هوای جشن تولد را بدانید

حتما قبل از رفتن به تولد، آماری از شرکت‌کنندگان در تولد بگیرید تا بفهمید آن‌ها چه شخصیتی دارند، زیرا فضا در برخی تولدها بسیار سنگین است و اگر شما با کلاه بوقی وارد مجلس شوید، خودتان را مسخره عالم و آدم کرده اید!  اگر همه افراد حاضر در تولد جوان بودند و هم سن و سال خودتان، می‌توانید شلوغ کنید و ولوم ضبط را بالا ببرید اما اگر در این مراسم پیرمرد و پیرزنی حضور داشتند که خیلی اعصاب سر و صدا نداشتند، حتما رعایت حال آن‌ها را داشته باشید :)

اخلاق در تولد

در جشن تولد عکس بگیرید

یکی از بزرگ‌ترین لذت‌های جشن تولد، همین قسمت عکس گرفتن است. با همه دوستان و اقوام عکس بگیرید و الکی کلاس نگذارید :) در عکس گرفتن هر ژست بامزه‌ای را اجرا کنید اما افراط نکنید! گرفتن 2 عکس کافیست. با هر دوربینی که شده عکس بگیرید. مسئله دیگر در عکاسی، فراموش نکردن بزرگ‌ترهاست. فقط با همسن‌هایتان عکس نگیرید و از همه خیلی محترمانه دعوت کنید تا در عکس‌ها حضور داشته باشند. غیر از کسانی که با آن‌ها شوخی دارید از باقی افراد حاضر عکس‌های همین الان یهویی نگیرید. شاید کسی دوست نداشته باشد بدون مقدمه از او عکس بگیرید و بعدا کدورت پیش آید.

جشن تولد کودک

میزبان هم هنگام جشن تولد باید کارهایی را انجام دهد

در جشن تولد فقط لبخند بزنید

فقط مهمانان نیستند که باید مواردی را رعایت کنند تا تولد هرچه بهتر برگزار شود. میزبان هم می‌تواند با انجام برخی کارها مثل لبخند زدن و چهره خندانش به بهتر شدن هرچه بیشتر جشن کمک کند.

در مراسم جشن تولد خسیس نباشید

برای هر نفر 100 گرم کیک در نظر می گیرند و اگر 20 نفر هستید باید دو کیلو کیک داشته باشید. خساست به خرج ندهید و کیک را طوری سفارش دهید تا اگر مهمانتان شام کمی به امید کیک خورده بود، موقع تقسیم کردن به اندازه کافی کیک به همه برسد.

کیک جشن تولد

همسایه را دریابید

برای آن که از صبر و حوصله همسایه‌تان تشکر کرده باشید، برای هر خانواده یک برش کیک ببرید. در خرید کیک باید این مورد در نظر گرفته شود.

زمان جشن تولد را مدیریت کنید

اگر تولد فرزند خردسالتان است، پروسه فوت کردن شمع و بریدن کیک را عقب نیاندازید، زیرا بچه‌ها بعد از ساعت 9 خوابشان می‌گیرد و توانایی آن را دارند تا مجلس را نابود کنند پس تا اخلاقشان خوب است و لبخند به لب دارند، مراسمات را اجرا کنید.

ایده تولد

تزیین کنید

برای بهتر شدن تزیینات یک گوشه از خانه را انتخاب کنید و آنجا را به عنوان محل جاری مراسم تزیین کنید تا در فیلم و عکس بهتر شود. اگر بادکنک برای تزئین به کار بردید آن‌ها را قبل از آن که سر بادکنک دعوایشان شود، بین بچه‌ها تقسیم کنید.

در جشن تولد خوش اخلاق باشید

لبخندتان را تا آخر مجلس حفظ کنید و خوش اخلاق باشید. اگر در مراسم چای روی فرش ریخت و یا بچه‌ها روی مبل‌ها راه رفتند خونسردیتان را حفظ کنید. اگر می‌خواهید به خاطر این چیزها بد اخلاقی کنید، اصلا تولد نگیرید.

خوراکیهای جشن تولد

برای جشن تولد شام سبک آماده کنید

اگر در نظر داشتید به مهمانانتان شام نیز بدهید، یک شام سبک آماده کنید که نیاز به سفره انداختن نداشته باشد، چون معمولا کیک و شیرینی و میوه و شکلات و لبو و ذرت بو داده نیز هست؛ پس بهتر است یک ساندویچ کوچک برای شام در نظر بگیرید.

نظرات بازدیدکنندگان